Drobečková navigace

Úvodní stránka > Hlašení rozhlasu > 38. ročník výstavy Floria LÉTO

38. ročník výstavy Floria LÉTODatum konání:
21.8.2014
Datum ukončení:
24.8.2014

Vážená paní, vážený pane,

dovolte mi, abych Vás pozvala na 38. ročník výstavy Floria LÉTO. Jak jistě víte, jedná se o tradiční celorepublikovou prodejní výstavu, která se tentokrát uskuteční v termínu 21. - 24. srpna 2014.

Hlavními hvězdami přehlídky budou samozřejmě květiny. Letos jsme se rozhodli věnovat pozornost liliím, mečíkům a jiřinám. Hrdí jsme zejména na nově vzniklou architektonicky ucelenou expozici nazvanou Kouzelná říše květin, která tyto královny zahrad představí v netradičním světle. Výstava bude ojedinělá zejména díky speciální audiovizuální složce, kterou doplní například gejzíry tryskající vody. Návštěvníky doslova vtáhne oáza plná letních květin. A na své si přijdou i děti, nad kterými se budou vznášet velcí motýli nebo berušky.

 

Prodejní část výstavy si klade za cíl seznámit návštěvníky s rozmanitou letní květenou za rozumné ceny. Během celé akce budou probíhat odborné přednášky, na kterých se dozvíte vše, co Vás zajímá v souvislosti s pěstováním ovocných stromů apod. I samotné prostory výstaviště mohou příchozím sloužit jako inspirace. V areálu je šest ukázek tematických zahrad, na které jsme pyšní. Návštěvníci si u nich mohou odpočinout a načerpat síly k dalšímu programu. Díky moderní zastřešené konstrukci navíc nikoho neohrozí nepřízeň počasí.

 

Výstavní víkend bude také ve znamení krajských dožínek, které bude zčásti hostit i výstaviště Floria. Nedílnou součástí bude tedy výstava zemědělských strojů. Na návštěvníky také čeká například tradiční soutěž O králíka Moravy nebo výstava domácích zvířat. Novou soutěží, která se uskuteční, je soutěž o nejlepší dožínkový vdolek. Do této soutěže se mohou přihlásit amatérské pekařky, které chtějí porovnat své umění. Návštěvníci se mohou těšit na bohatý kulturní program. Bližší informace najdete na našich webových stránkách www.vystavistefloria.cz.


Návštěvnost stránek

324239