Drobečková navigace

Úvodní stránka > Aktuality > Obnova a revitalizace rybníku před dokončením

Obnova a revitalizace rybníku před dokončenímDatum konání:
25.1.2015

Obnova a revitalizace rybníku před dokončením

Funkční obecní rybník se zdál některým lidem v Zahnašovicích ještě před pár měsíci pouhou fikcí. V současné době nabývá skutečných rozměrů a jeho revitalizace vchází do poslední fáze. Vítěz výběrového řízení a dodavatel stavby firma Rovina a.s. Hulín odvedla dobrou práci a ukončení stavby stihla v dohodnutém termínu. Při kontrolním dni 18.12.2014 byly zaznamenány ještě drobné nedostatky, na které má dodavatel lhůtu do konce ledna pro jejich odstranění. Nicméně stavba byla bez zásadních připomínek představiteli obce převzata. Následně bude požádán stavební úřad o kolaudační řízení, které by mohlo být ukončeno začátkem března. Teprve po tomto termínu se může začít s napouštěním rybníka. S tímto krokem budou následovat další činnosti spojené s úpravou vody. Rybářský spolek Zahnašovice má v plánu během měsíce března a dubna vykonat mnoho brigádnických hodin na konečné úpravě terénu u břehů rybníka a výsadbě travního porostu. Dále bychom rádi vysadili vhodné stromy a keře. Taktéž bychom chtěli vyrobit a instalovat několik laviček posezení u rybníka.

Členové Rybářského spolku Zahnašovice si jsou dobře vědomi výšky finančních prostředků, které obnova rybníka stála. Celková částka 1,2 miliónu,-Kč není malá. I přesto, že 70% bylo zajištěno díky dotačním fondům, zbývajících 30% bylo požito z rozpočtu obce. Právě proto jsme požádali prostřednictvím starosty naše zastupitele, aby nám tento krásný rybník svěřili do pronájmu. Věříme, že se tak stane a my budeme moci všechny obyvatele pozvat v měsíci květnu na jeho slavnostní otevření a předání k užívání. Hlavně bychom se ale chtěli stát dobrými správci a hospodáři na svěřeném majetku a vytvořit příjemné prostředí pro návštěvu spoluobčanů této naší krásné krajiny.

Rybářský spolek Zahnašovice

Více informací na stránkách http://rs-zahnasovice.webnode.cz/

Rybník před revitalizací ….                                                                               Rybník po revitalizaci …

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Napsali o nás:


Návštěvnost stránek

242373