Drobečková navigace

Úvodní stránka > Aktuality > Nový hasičský vůz

Nový hasičský vůzDatum konání:
23.3.2014

Z popelky princeznou........ aneb i s nižším rozpočtem to jde.

Hasiči v Zahnašovicích (okr. KM) JPO V si svépomocí upravili obyčejného tranzita na dopravní automobil.

O dopravním automobilu uvažují hasiči v Zahnašovicích již dlouho, hlavně po obrovských požárech v Chropyni, Zlíně a Přílepích kde hasiči zasahovali více dnů. Odhodlání však přišlo teprve před dvěma měsíci když velitel místní jednotky Miklík Petr zpracoval celý projekt v tištěné podobě.

S tímto projektem hasiči navštívili jak místní obec tak své sponzory. Díky místní společnosti Doubrava s.r.o. zastoupené panem ing. Lužou který nabídl finanční podporu ve výši 50% celkové částky a díky obecnímu úřadu který se postaral o zbylých 50% se mohla celá akce spustit naplno.

Hasiči disponovali s částkou 140 000 Kč, což výrazně omezovalo výběr a nákup staršího automobilu. Ideálním řešením se jevila skutečnost zakoupit 9místný automobil již v červené barvě. Bohužel za 2 měsíce se vyhovující automobil nepodařilo sehnat proto se rozhodlo o zakoupení Fordu Tranzit v bílém provedení a jeho následném přelakování. Vozidlo r.v. 2002 pochází z Německa a bylo zakoupeno ve velmi slušném stavu za 115 000Kč dne 5.3.2014. Vozidlo hasiči okamžitě odstrojili, obrousili skryté vady a odvezli na lakovnu. Za týden bylo vozidlo doma z lakovny a začal maraton pro místní členy jednotky. Úprava trvala celkově přes 200 hodin. Vozidlo bylo opět nastrojeno, bylo namontováno VRZ tesla Holomý s hornem. Bylo kompletně svépomoci olepeno patřičným označením v bílé a černé barvě, pořízeny byly také střešní nosiče které byly následně osazeny úložným prostorem pro 4 ks savic. Do vozidla byl namontován držák na PS, ten hasiči po úpravách použili ze starého přívěsného vozíku za CAS 24 Š 706 RTHP kterou jednotka také disponuje. Nakonec se po nezbytných opravách a úpravách vozu rozpočet celé akce vyšplhal na 153 000.Kč. Velké poděkování patří všem členům SDH Zahnašovice kteří se na celé akci podíleli a díky tomu výrazně snížili celkový rozpočet celé akce, místnímu zastupitelstvu a v neposlední řadě všem sponzorům kteří nás celoročně podporují. Vozidlo bude v nejbližší době zařazeno do IZS ZLK a bude využíváno jak pro zásahovou jednotku, tak pro potřeby SDH, přepravu družstva po školeních, soutěžích apod.

Fotky z celé přeměny ZDE!


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Návštěvnost stránek

235211