Drobečková navigace

Úvodní stránka > Aktuality > Jak tráví začátek roku hasiči v Zahnašovicích

Jak tráví začátek roku hasiči v ZahnašovicíchDatum konání:
7.4.2015

Jak tráví začátek roku hasiči v Zahnašovicích?

 

Ani v zimním období naši hasiči nezahálí. Naopak se snaží před začátkem kolotoče soutěžní sezóny dodělat vše, co je nutné k chodu, ať už samotného SDH, tak i zásahové jednotky.

Nový rok pro naši jednotku začal hned 5.1.výjezdem k lehké dopravní nehodě u obce Ludslavice (vozidlo sjeté do příkopu). Dále jednotka vyjížděla k podobné události dne 10.2., která se stala na silnici směrem do Míškovic a v tentýž den hasiči asistovali u čištění přečerpávací stanice v naší obci.

Od prvního týdne měsíce ledna se změnila příprava obou soutěžních družstev z individuální na společnou. Každou středu jezdila obě družstva trénovat do tělocvičny v obci Žeranovice a to pravidelně až do března, kdy vystřídala tělocvičnu za místní fotbalové hřiště, kde se snaží, pokud počasí dovolí, trénovat rovnou dvakrát týdně. Při tom všem zápřahu se členům SDH podařilo uspořádat 7.2. velmi vydařený ples a tradiční vodění medvěda. Kvůli stále se zvyšující pořadatelské úrovni jednotlivých žadatelů Podhostýnské hasičské ligy se hasiči rozhodli o vylepšení jejich stávající sportovní dráhy na hřišti. Ve dnech 18.2. - 28.2. díky společnosti Doubrava s.r.o. provedli výkop, dovoz materiálu a dále pak vlastními silami a za finanční podpory obecního úřadu provedli zabetonování obrubníků a položení zámkové dlažby. Také probíhaly brigády na nátěr židlí, které hasiči získali bezplatně od pana Ing. Dvořáka. V nejbližší době je čeká školení nositelů dýchací techniky v Kroměříži, požární dozor při pálení čarodějnic v naší obci a pravidelné tréninky soutěžních družstev.


Návštěvnost stránek

242327