Drobečková navigace

Úvodní stránka > Aktuality > Co nového u hasičů

Co nového u hasičů                                           Vánoce i u hasičů

Ježíšek naděloval i našim hasičům a to rovnou zásahové jednotce. Díky obecnímu úřadu Zahnašovice dostala naše jednotka další 2ks radiostanic Motorola P165 s příslušenstvím a jednotka si ze svých zdrojů dokoupila příslušenství k předešlým dvěma radiostanicím.

Brigády

Zřizování plynových kamen

V měsíci prosinec se podařilo vyřešit další problém, který trápil naši zásahovou jednotku. Jednalo se o prostory šaten, které nebyly vytápěny. Díky obci Zahnašovice byly pořízeny nová plynová kamna . Jednotka si v rámci úspor nákladů udělala všechny bourací a přípravné práce sama a firma VODO TOPO Konečný vše nainstalovala. Výrazně se tak zvýšil komfort zasahujících hasičů, ale hlavním důvodem bylo zvýšení životnosti zásahových obleků a ochrana proti plísni atd.

Čištění protipovodňového valu

Přes zimní měsíce se stále něco děje. V sobotu 13.prosince proběhla na žádost obce brigáda SDH Zahnašovice. Jednalo se o vyčištění protipovodňóvého valu kolem naší obce. Hasiči vyřezali klestí, které následně spálili. Velké poděkování patří všem členům SDH, jelikož účast na brigádě byla velmi slušná a nejednalo se opět pouze jen o členy soutěžních družstev.

 


Návštěvnost stránek

242389